Samochód – czyli skarbonka, w którą się wkłada i wkłada pieniądze

tuningSamochód może okazać się niezłą skarbonką zwłaszcza, gdy musimy co chwilę dokonywać w nim jakiś napraw. Bo i bez nich wkładamy sporą ilość pieniędzy by posiadał fajne radio, alufelgi czy elementy nadające mu pewnej agresji i dynami w wyglądzie. Poza naprawami oczywistymi takimi jak wymiana płynów, klocków, pasków i zawieszenia czasem trafia się dość droga naprawa skrzyń biegów. Niestety każdy samochód, który ma przejechaną sporą ilość kilometrów wymaga prędzej czy później takiej naprawy.

Dlatego warto rozważyć ubezpieczenie AC samochodu, a nawet rozszerzone formy tej polisy.

Przygotuj się na koszty

Wiadomo, że samochód to urządzenie składające się z części mechanicznych i układów, które wymagają naprawy. Należy być na to przygotowanym, w końcu podczas zakupu samochodu wiedzieliśmy, że nie chodzi na wodę więc będziemy musieli go utrzymywać, jeżeli chcemy komfortowo podróżować. Naprawy skrzyń biegów są drogie, ale nie tak jak naprawy silnika. Dlatego warto dbać o te elementy wymieniając płyny w terminach. Równie ważne jest nieprzegrzewanie silnika, dlatego dbanie o odpowiedni płyn w chłodnicy jest też bardzo wskazane. Przegrzany silnik nigdy nie będzie pracował tak jak kiedyś i dużo łatwiej w nim o kosztowne naprawy.

Wymiany klocków, teleskopów czy pasków to standard

Nie ma co się złościć na mechanika, gdy ten zwróci uwagę, że mamy do wymiany którąś z tych części. To standard, są to elementy które bardzo mocno są eksploatowane i nie ma mowy by wytrzymywały lata. Oczywiście wszystko również zależy od kultury jazdy, ale to i tak nie ustrzeże nas przed ich wymianą.