Brak części na rynku?

Coraz częściej decydujemy się na ratowanie starych samochodów – dzisiaj nie są to już tylko pojazdy robocze wykorzystywane we wszystkich sferach naszej codziennej aktywności, a coraz częściej jedynie samochody weekendowe, które mają sprawiać przyjemność właścicielowi. Skąd jednak pozyskiwać części do tego typu pojazdów, które nie są produkowane od wielu lat, a na rynku brak nawet zamienników? Rozwiązaniem są oczywiście części oryginalne kupowane w Autoryzowanych Stacjach Obsługi danej marki.

Które marki?
Nie wszystkie samochody możemy jednak uratować w ten sposób – wiele firm przecież już nie istnieje na rynku motoryzacyjnym, bądź tez nie zajmują się swoimi dawnymi modelami. Jednymi z nielicznych wyjątków, które pomogą nam w pozyskaniu części do każdego modelu w ramach swojej marki, są Mercedes oraz BMW – w ich salonach ASO możemy zamówić niemal dowolna część z jakiegokolwiek samochodów wyprodukowanego przez ich fabryki. Oczywiście nie są to małe pieniądze, jednak w przypadku pojazdów unikatowych nie ma innej możliwości pozyskania odpowiednich, nowych części.

W Autoryzowanych Stacjach Obsługi znajdziemy oczywiście również części do nowych pojazdów, które będą identyczne z tym, które wykorzystuje się podczas montażu pojazdu w fabryce. Warto wymieniać części właśnie na oryginalne, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek z często znacznie gorszymi jakościowo zamiennikami, które potrafią ulec uszkodzeniu już po kilkunastu tysiącach przejechanych kilometrów.

Tutaj kupisz pasy ścierne