Spasowanie zamienników?

Pomimo tego, że na rynku znajdziemy wielu producentów zamienników części mechanicznych oraz blacharskich do niemal wszystkich samochodów, to nie zawsze cieszą się one dobrą opinią. Wynika to nie tylko z tego, że są one wielokrotnie tańsze od produktów oryginalnych, a tym samym ich producenci muszą szukać oszczędności przy ich produkcji, ale również tego, że nie zawsze są one dokładnie takie jak powinny być – dotyczy to zwłaszcza elementów blacharskich.

O ile w przypadku części mechanicznych pasują one przeważnie bez problemu, o tyle części blacharskie pomimo pozornego podobieństwa potrafią się sporo różnić od oryginalnych elementów – bardzo często mają inne krzywizny, czy miejsca montażowe, które uniemożliwiają ich założenie bez przeróbek.
Warto zatem przed zakupem sprawdzić dokładnie daną część, aby później uniknąć przykrych niespodzianek związanych z koniecznością wykonania dodatkowych prac, które mogą odbić się na liniach spasowania całego samochodu zdradzając wypadkową przeszłość, bądź wymianę elementów.

Warto również zastanowić się nad zakupem oryginalnych części używanych – ich cena będzie porównywalna do nowych zamienników, a uzyskamy pewność ich odpowiedniego wykonania. Każdy z nas musi sobie jednak sam odpowiedzieć na pytanie, którą opcję warto wybrać patrząc na stan własnych finansów i oferty części dostępne dla danej marki i modelu pojazdu. Nie wszystkie zamienniki są bowiem źle wykonane!